Haber

Sahafların duayen ismi İbrahim Manav vefat etti

UZUN süredir tedavi gören ve dün gece hayatını kaybeden sahafların emektar ismi İbrahim Manav, son yolculuğuna uğurlandı. Manav, Fatih Camii’nde kılınan cenaze namazının ardından Edirnekapı Mezarlığı’na defnedildi.

Rahatsızlığı nedeniyle 2 yıldır tedavi gören İbrahim Manav, dün gece yapılan tüm müdahalelere rağmen hayatını kaybetti. Manav’ın naaşı, öğleden sonra Fatih Camii’nde kılınan cenaze namazının ardından Edirnekapı Mezarlığı’na defnedildi. 84 yaşında hayatını kaybeden Manav’ın cenazesine İstanbul Valisi Ali Yerlikaya, Gazeteci Murat Bardakçı ve Prof. Dr. Erhan Afyoncu’nun da aralarında bulunduğu ünlü isimler ve yakınları katıldı.

“ŞAHAFLAR PAZARININ DOĞAĞIYDI”

İbrahim Manav’ın ağabeyi Ahmet Manav, çok üzüldüğünü belirterek, “Ağabeyimizi kaybettik. İbrahim Manav bizim ağabeyimiz, babamız, efendimiz, her şeyimiz. Evet, Kitapçılar Çarşısı’nın duayeniydi.” abi abim oluyor ama abimle sınırlı değil herşeyim o 84 yaşında. 2016 yılında hastalandı ondan sonra ayağa kalkamaz hale geldi. Çok üzgünüm, yani şu an” dedi.

“ARTIK YALNIZ HİSSEDİYORUM”

Beyazıt Sahafçılar Çarşısı Derneği Başkanı Adil Sarmusak, “Çok üzgünüm. Değerli bir ismimizi kaybetmedik. Kültür hayatımız çok değerli bir insanı kaybetti. İbrahim abimiz yıllar önce geldiğimde kitap almaya gelmiştim. sahaflar.Sonra bana oradan bir dükkân verdiler.’Yahu.’Sen hocasın, sana bir dükkân verelim’ dediler. “Tanrı bana merhamet etsin. Sonra bir süre sonra derneği bana bıraktı. 30-40 yıl önce. Ve biz kültürle ilgiliyiz, kitaplarla ilgili, yani eski kültürümüzle ilgili, yaşlılarla ilgili vs. Çünkü o bizden çok daha önce geldi. Küçük yaşta sanırım, 11-12 yaşlarında. Çarşıya geldi. Eski kitapçılardan görmüş, eski ustalardan eli değmiş çok değerli bir insandı. Ve ondan çok faydalandık” dedi.

niksarhaber.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu