Haber

Mansur Yavaş’tan ‘Diyanet’i kapatacaklar’ diyen Erdoğan’a yanıt: Çekeceğim…

DÜZGÜN Parti Genel Başkanı Meral Akşener ve Anakara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, Kayseri’de bölge halkına seslendi.

ABB Lideri Mansur Yavaş ‘Diyanet’i kapatacaklar’ diyerek Cumhurbaşkanı Erdoğan’a ‘6 liderden biri bile bunu söylese hem Ankara belediyesinden ayrılırım hem de adaylıktan çekilirim’ yanıtını verdi.

Mansur Yavaş dedi ki:

Değerli Kayserililer seçime gidiyoruz. Bu millet kimi seçerse onu seçecek, sonra herkes evine dönecek. İktidar maalesef seçime girmek serbest ama kazanmak yasak gibi davranıyor, diğerleri siyaset yaparken çok aşağılayıcılar anlayacaksınız.

Akşener Bey’e parti kurulduğundan beri yapılan saldırılar iftiradır ve kimse cezalandırılmaz. Bunu neden söylüyorum? Şu anda kaygı ve nefret siyaseti devam ediyor. Ben böyle bakıyorum. Millet İttifakı’ndan kimse Cumhur İttifakı’ndan kimseye ağzını açıp tek söz söylemiyor. ama konuşmaya başladığımızda bir sürü iğrenç sözle karşılaşıyoruz.

Koltuğu bırakmak istemiyorlar, bütün sorun bu. İftiracılardan biri bu Diyanet’i kapatacaktı. Burada söylüyorum 6 başkandan biri Diyanet kapatılacak dese söz veriyorum Ankara belediyesinden ayrılıyorum ve adaylıktan çekiliyorum. Bunu mescidin neresinde söylüyorlar?

2019’da aday olduğumuzda yine birebir kelimelerle karşılaştık. Arınç eski belediye başkanına ‘Ankara’yı parsellerle sattı’ demedi mi? Rantları devam ettirmek için yemin ettiler. Ankara’da 5 katrilyon eski borcu ödedik.

Ayrıca bizden önceki yönetim metroyu yönetemediği için Ulaştırma Bakanlığına devreden bir sözleşme yapıldı ve belediye burayı işletecek ve borçlarını ödeyecek. 28 Nisan’da kararname çıktı ve Ankara’nın cebinden 1.6 milyar lira çıkardılar. Bu kadar parayı nereden buluyorlar dediler. Hırsızlık yapmazsan, dövmezsen, yemezsen bu para bulunur.

caldiranajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu