Haber

Edirne’de Ev Kiralayan Depremzedelere Su Abonelik İşlemleri Ücretsiz Olacak

EdirneBelediye Başkanı Recep Gürkan, deprem bölgesinden EdirneTürkiye’ye gelip ikamet amacıyla ev kiralayan depremzedelerden 6 aylık su aboneliklerinde aidat, güvence bedeli ve atık su ücreti alınmayacağı, ayrıca suyu kişi başı 1 TL’den kullanacakları açıklandı. metreküp.

Edirne Belediyesi, deprem bölgesinden Edirne Türkiye’ye gelen depremzedelerin hayatını kolaylaştırmak için çalışmalarına devam ediyor. Bu kapsamda İMECE Pazarı ile depremzedelerin temel ihtiyaçları ve şehir içi ulaşımının ücretsiz sağlanması. Edirne Belediyesi, yeni bir uygulama başlattı.

EdirneDeprem bölgesinden Belediye Başkanı Recep Gürkan EdirneTürkiye’ye gelen ve yaşamak için ev kiralayan depremzedelerden 6 ay süreyle su aboneliklerinde aidat, güvenlik bedeli ve atık su ücreti alınmayacağı, 1 ayda suyu kullanacakları açıklandı. TL metreküp.

Belediye Meclisinin Mart ayı Olağan Toplantısında konunun görüşüleceğini ifade eden Başkan Recep Gürkan, “Ülke olarak büyük bir afet yaşadık. 10 ilimiz adeta yaşanmaz hale geldi. Birçok vatandaşımız, konutu yok. sallanan bölgede kalacak yer, farklı bölgelere göç.Bu illerden biri Edirne Yurtlara yerleşen misafirlerimizin yanı sıra buradan ev kiralayan çok vatandaşımız var. EdirneBelediye olarak sarsıntılı bölgeden Edirne Depremzedelerimizin hayatını kolaylaştırmaya devam edeceğiz. İMECE Pazarı ve ücretsiz şehir içi ulaşımın ardından şimdi Edirne Türkiye’de yaşamak için ev kiralayan depremzedelerimizden su abonelikleri için herhangi bir abonelik ücreti veya garanti ücreti almayacağız. Ayrıca depremzedeler, Şubat ayından itibaren 6 ay boyunca meskenlerinde metreküp başına 1 TL su kullanacak ve atık su ücreti ödemeyecek. Edirne Belediye Meclisi’nin Mart ayı Olağan Toplantısında bu konuyu görüşeceğiz” dedi.

Kaynak: ANKA / Yerel

sirvanhaber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu